sport
www.biegi.sport.walbrzych.pl

Biegi w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyskie bieganie.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-08 11:12

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-17 09:48

Ostatni komentarz: Jarek musiał być strasznie skacowany skoro przybiegł aż rzeci
dodany: 2011.01.11 23:49:06
przez: Kolega
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 13:36

Ostatni komentarz: Gratulacje dla uczestników z Wałbrzycha .Pozdrawiam ,Bolesław Brzuchacz
dodany: 2009.06.21 08:06:19
przez: Bolesław
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-19 15:11

Ostatni komentarz: II Liga(nie długo może I) siatkówki w Wałbrzychu ;
http://juventurwalbrzych2.bloog.pl/
wejdź i sprawdź!:)
dodany: 2009.02.21 17:09:04
przez: AdeKSG
czytaj więcej
POLECAMY
Bieg Ekiden w Wałbrzychu
2009-06-12 11:25

Mimo niesprzyjającej aury, pracownicy Wałbrzyskiego zakładu Toyoty wzięli udział w corocznym święcie biegacza. W gęstej mgle blisko 200 osób, podzielonych na 8 osobowe drużyny, starało się uzyskać jak najlepszy wynik na dystansie 2 kilometrów.
- Cieszymy się bardzo, że po mimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się, mimo wszystko, bieg zorganizować z powodzeniem – podkreśla Natalia Rajzer z Działu Relacji Pracowniczych wałbrzyskiej Toyoty
Pracownicy fabryki do biegów sztafetowych przygotowywali się dość długo przed zawodami. Po godzinach pracy ci ambitniejsi zostawali i biegali wokół hal na terenie Toyoty. Wszystko po to, by jak najlepiej zaprezentować się na popularnym w Japonii, teraz również w Polsce, biegu Ekiden.


- Tradycja tego biegu zaczęła się w 1917 roku, a więc prawie sto lat temu, gdy odbył się pierwszy wyścig sztafetowy na dystansie z Kioto do Tokyo. Był to dystans 500 kilometrów, a zawodnicy, pracownicy biegli wtedy trzy dni. Dziś my nie podejmujemy się aż tak dużego wyzwania, nie mniej jednak dystans jaki pokonują członkowie naszej załogi jest równie wymagający. Prawie 200 osób, czyli co dziesiąty pracownik naszego zakładu, wystartowało właśnie w tym biegu - wylicza Grzegorz Górski rzecznik prasowy Toyota Motor Manufacturing Poland.
Najlepszej spośród 22 drużyn dystans 8 razy 2 kilometry udało się pokonać w czasie niespełna godziny. Nie o dobry wynik tu jednak chodziło, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa oraz integracja wszystkich pracowników fabryki i ich rodzin.
- Ten bieg pokazuje, że dyrekcja wałbrzyskiej Toyoty stara się nam w jak najlepszy sposób zapełnić czas wolny od pracy. Mogą się tutaj ludzie spotkać, pobawić. Ktoś, kto lubi sport, może pokazać co potrafi. Zawsze jest dobrze jak ludzie spotykają się w jakimś szczytnym celu, a bieganie to jest jak najbardziej szczytny cel chociażby dla samego zdrowia – z uśmiechem na twarzy tłumaczy Monika Cisek, jedna z pracowniczek tutejszego zakładu.
Nie tylko dorośli mieli okazję wziąć udział w piątym jubileuszowym biegu Ekiden. Także najmłodsi rywalizowali na krótszych trasach, wyznaczonych w obrębie hal produkcyjnych. Po zakończeniu wszystkich zmagań przyznano nagrody dla najlepszych zespołów także doceniono poszczególne osiągnięcia indywidualne. Maluchom przypadły w udziale maskotki oraz słodycze rodzice natomiast cieszyli się z okolicznościowych medali oraz nagród rzeczowych. Nowością w tegorocznej edycji Ekiden była możliwość zapoznania się z kulturą Japonii. Uczestnicy mogli napić się specjalnie parzonej herbaty czy też ubrać w tradycyjne kimono. W gmachu zakładu zaprezentowano również jak należy poprawnie składać figurki orgiami.

Norbert Grabowski / 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: